17 Temmuz 2019 - Çarşamba
Anasayfa / Sistem ve Network / MS Server Ailesi / Sharepoint / SharePoint 2010 için Ücretsiz Saat ve Hava Durumu Çözümü

SharePoint 2010 için Ücretsiz Saat ve Hava Durumu Çözümü

Serkan Konak yine blogunda Sharepoint ile ilgili güzel bir yazı paylaşmış. Onu bende sizlerle paylaşmak istedim.

Konu: SharePoint 2010 için Ücretsiz Saat ve Hava Durumu Çözümü

Sharepoint 2010 ürün ailesi için çözüm üreten bir çok firma özellikle son yıllarda sektörde yerlerini almaya başladılar. Bu firmalardan öne çıkanlardan birisi bamboo solutions. Firma Sharepoint 2010 ürünleri için web part ve uygulamalar geliştirip satışa sunuyor. Tabi bu tür firmalar reklamlarını da yapabilmek için ücretsiz çözümler de piyasaya sürüyorlar. Bamboo Solutions firmasının bu konuda çok kullanışlı ve tamamen ücretsiz çözümünü tanıtıyor olacağım.

Firmanın ücretsiz olarak geliştirdiği ürün saat ve hava durumu web part uygulaması. Bir çok yerde hava durumu ve saat uygulamaları için wep partlar görmüş ve kullanmışınızdır. Ancak benim şuana dek gördüklerim arasında en başarılısı bu firmaya ait.

Web Part sayesinde aynı part da birden çok lokasyonun hava durumu ve saat bilgilerini çekebilirsiniz.

Ürünün bazı özellikleri;

Sharepoint 2007 ve Sharepoint 2010 için ayrı ayrı 2 ücretsiz çözümü mevcut.
20 lokasyonun aynı alanda hava durumunu saat bilgilerini , sıcaklık derecesini görebilirsiniz.
Saat ve Hava durumu görünümleri için farklı görsel seçeneklerine sahip. Örneğin saat modunu seçerseniz, diital yada analog saatlerden seçebilir saatin hangi renkte görüneceğini seçebilirsiniz.
Saat modunda Silverlight görüntülemeyi tercih edebilirsiniz.
Tatil Mesajı ve hava durumu efektlerini etkileştirebilirsiniz.( Tavsiye etmem arkada script çalıştığından sistemin hızını etkileyebilecek gereksiz bir hal alabiliyor.)
Verileri dışarıdan alabileceğiniz başka kaynaklardan da aldırabilirsiniz.( Default olarak MSN WEATHER dan çekiyor.)

Gelelim nasıl yükleyeceğimize;

Firmaya ait web sitesi adresine girin; http://store.bamboosolutions.com/bamboomainweb/

Üst menüde yer alan products linkinden web part & toolsu seçin.

Bamboo-solutions

Karşınıza firmaya ait çözümlerin yer aldığı liste gelecek. Biz “World Clock and Weather Web Part ” başlığına gideceğiz. (2. Sayfanın sonunda yer alıyor.)

world_clock_and_wheather_Part

Başlığı tıkladığınız da web part çözümüne ait ayrıntılı bilgileri alacağınız sayfa gelecektir. Sayfanın alt kısmında yer alan farklı versiyonlara ait çözümlerden istediğimizi seçip sepete atalım.

world_clock_and_wheather_Part-2

“Add to cart” dediğimiz de alışveriş sepetimizi gösteren ekran gelecek. Web partımızın burada olduğunu görebilirsiniz. Checkout Now diyerek işleme devam edelim. Bundan sonraki adımları sırasıyla yerine getirin. Kayıt olmanız istenecek. Kaydınızı tamamladıktan sonra en son web partı indirebileceksiniz.

world_clock_and_wheather_Part-3

İndirmiş olduğunuz paket halindeki dosyayı Sharepoint 2010 sunucunuzun bulunduğu serverınız da çalıştırın. Setup.exe yi çalıştırdığınız da wsp dosyasının solutionlarınıza eklenmesi sağlanacak ve varolan sitelerinize deploy işlemi de setup tarafından yapılacaktır. Güle güle kullanın.

Paylaşmak için

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Hakkında Erdem Çilingiroğlu

Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

Check Also

Sharepoint 15 in ayak sesleri

Sharepoint 15 ile ilgili alıntı yapmış olduğum bir yazıdır. Sır gibi saklanan Sharepoint 15 için …

2 yorum

  1. Bu güzel bilgi için teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir