17 Temmuz 2019 - Çarşamba
Anasayfa / Sistem ve Network / MS Server Ailesi / MS Server 2003 / Small Business Server 2003 to Server 2003 Active Directory Migration – Eğitim Videosu

Small Business Server 2003 to Server 2003 Active Directory Migration – Eğitim Videosu

Merhabalar arkadaşlar,

SBS yani Windows Small Business Server işletim sistemi kobiler düşünülerek tasarlanmış ve içinde Microsoft’un servislerini barındıran ve lisans gereksinimlerini toptan çözmüş bir Server İşletim Sistemidir. Ama 75 kullanıcı gibi bir sınırı vardır. Bu kişi sınırının aşılması durumunda bizim işimize yaramayacaktır. Bu yüzden Windows Server 2003 ya da 2008’e geçmemiz gereklidir. Tabi mevcut Active Directory yapımızın da kaybolmaması adına migration (Taşıma) işleminin yapılması gerekmektedir.

Bu videomda SBS 2003 üzerindeki Active Directory ‘ mizi Server 2003’e migration işlemini anlatmaya çalıştım.

Umarım faydalı bir video olmuştur.

Saygılarımla,

Erdem Çilingiroğlu

[vimeo]http://vimeo.com/13285907[/vimeo]

Paylaşmak için

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

Hakkında Erdem Çilingiroğlu

Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

Check Also

dhcp

DHCP Kurulum ve Konfigürasyonu

Bu videomuzda Dynamic Host Configuration Protocol yani DHCP kısaltmasıyla bildiğimiz ve IP dağıtmaya yarayan servisi …

4 yorum

 1. Hocam anlatım ve uygulamanız o kadar net anlaşılır ve faydaliki 1 sene önce 1 kez Active directory kurulumunu anlattığınız videonuzu 1 kere izleyip 3 şirkete başarılı şekilde kurdum. BT Dünyasına yeni adım atanlar için çok faydalısınız çokk..
  Teşekkürler.

 2. Hocam merhaba.Değerli paylaşımlarınızdan faydalanmak niyetindeyim fakat video link’ini bir türlü bulamadım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir