17 Temmuz 2019 - Çarşamba
Anasayfa / Sistem ve Network / System Center / SCCM / SCCM ile 32 bit x86 ve 64 Bit x64 Windows 7’leri bulmak

SCCM ile 32 bit x86 ve 64 Bit x64 Windows 7’leri bulmak

System Center Configuration Manager (SCCM) ile Windows 7 64 bit ve Windows 7 32 bit bilgisayarların listesini çıkarmak için aşağıdaki sorguyu kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

64 Bit – x64 Windows 7 Sorgusu

select SMS_R_SYSTEM.ResourceID,SMS_R_SYSTEM.ResourceType,SMS_R_SYSTEM.Name,SMS_R_SYSTEM.SMSUniqueIdentifier,SMS_R_SYSTEM.ResourceDomainORWorkgroup,SMS_R_SYSTEM.Client from SMS_R_System inner join SMS_G_System_COMPUTER_SYSTEM on SMS_G_System_COMPUTER_SYSTEM.ResourceID = SMS_R_System.ResourceId inner join SMS_G_System_OPERATING_SYSTEM on SMS_G_System_OPERATING_SYSTEM.ResourceID = SMS_R_System.ResourceId where SMS_G_System_COMPUTER_SYSTEM.SystemType = “x64-based PC” and SMS_G_System_OPERATING_SYSTEM.Caption like “Microsoft Windows 7%”

 

 32 Bit – x32 Windows 7 Sorgusu

select SMS_R_SYSTEM.ResourceID,SMS_R_SYSTEM.ResourceType,SMS_R_SYSTEM.Name,SMS_R_SYSTEM.SMSUniqueIdentifier,SMS_R_SYSTEM.ResourceDomainORWorkgroup,SMS_R_SYSTEM.Client from SMS_R_System inner join SMS_G_System_COMPUTER_SYSTEM on SMS_G_System_COMPUTER_SYSTEM.ResourceID = SMS_R_System.ResourceId inner join SMS_G_System_OPERATING_SYSTEM on SMS_G_System_OPERATING_SYSTEM.ResourceID = SMS_R_System.ResourceId where SMS_G_System_COMPUTER_SYSTEM.SystemType = “X86-based PC” and SMS_G_System_OPERATING_SYSTEM.Caption like “Microsoft Windows 7%”

NOT: Kodları eksik almamak için, kutunun içerisinde 2 kere tıklayarak almanızı tavsiye ederim.

Paylaşmak için

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Hakkında Erdem Çilingiroğlu

Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

Check Also

sccm-2012

SCCM 2012 “Report Builder 2.0 is not installed” hatasının çözümü

Merhabalar, Bu yazımda SCCM 2012 ile yeni bir rapor oluşturmaya çalıştırdığımızda aldığımız “Report Building 2.0 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir